Türkiye’de Mermer Yükselen Bir Yıldız!
Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makina Üreticileri Birliği (TÜMMER) Başkanı Selahattin ONUR, Türkiye\'de mermerin yükselen bir yıldız olduğunu söyledi. ONUR, yükselen yıldız mermerle birlikte mermer üreticilerinin de yükseldiğini, ancak üreticilerin daha çok yükselmesi gerektiğinin kaydetti.

DEMMAK Makine Yönetim Kurulu Başkanı Şuayip DEMİREL\'in ev sahipliğinde Afyonkarahisar İkbal Termal Otel\'de, mermer makinesi üreten firmaların sorunları ve çözüm önerileri tartışılmak üzere toplantı düzenlendi.

Toplantıda konuşan TÜMMER Başkanı ONUR, Türkiye\'deki mermer makinesi üreten firmaların İtalya\'dan, İspanya\'dan hiçbir eksiğinin olmadığını belirtti.

Türk firmalarının İtalya ve İspanya\'daki firmalar ile aynı kalite de makineler ürettiklerini belirten ONUR, Türk firmalarının bu ürettikleri makineleri çok rahat ihraç ettiklerini de bildirdi.
Onur, \"Ama bu toplantıyı \'bunu sürekli ve daha iyi nasıl yapabilirizi\' tespit etmek için düzenlediniz. Spesifik olarak mutlaka mermer makinecilerinin istekleri, tespitleri, düşünceleri mermercilerle farklı olabilir. Ama biz etle tırnağız. Türkiye için Allah\'ın bahşetmiş olduğu bu güzel mermerleri beraberce Dünyaya ve Türkiye\'ye satmamız lazım. Bütün bunları yine beraberce yapacağız.\" dedi.

ONUR, toplantının mermer makinesi üreticilerine ve mermercilere hayırlı olması dileğinde bulundu.

Kaynak: CHA
CİHAN

 

 
 
 
  Tüm Hakları Saklıdır